Dbamy
o jakość wody
Oczyszczalnia ścieków, kanalizacje. Uzdatnianie
i ujęcia wody pitnej.
Działalność
komunalna
Administrowanie nieruchomościami, drogi, place zabaw, tereny zielone i boiska sportowe.
Strona główna » Aktualności » Można skorzystać z e-faktury
 

Można skorzystać z e-faktury

11 kwiecień 2016
Można skorzystać z e-faktury

Mieszkańcy Gminy Lubin mogą korzystać z elektronicznej faktury. Zawiera takie same informacje i posiada taką samą moc prawną co faktura papierowa. Różnica polega jedynie na sposobie i formie jej dostarczania. Dotychczas faktury wystawiane były i przekazywane przez inkasenta bezpośrednio przy odczycie wodomierza.

Zakład wprowadza odczyty zdalne, montując u mieszkańców wodomierz z nadajnikiem radiowym i coraz częściej pojawia się konieczność przesłania faktury odbiorcy.

- Pracownicy odczytujący tarcze wodomierzowe nie mają bezpośredniego kontaktu z odbiorcą usług. Dlatego, aby przyspieszyć datę otrzymania faktury zakład udostępnił możliwość przesyłania faktury w wersji elektronicznej.

- Obecnie staramy się rozpowszechnić informację wśród naszych klientów o takiej możliwości otrzymywania faktury – mówi Katarzyna Mazur-Babiarczyk – Główny księgowy Zakładu.

Informacje na temat elektronicznej faktury można znaleźć na stronie www.gzukim.pl  lub bezpośrednio poprzez kontakt osobisty lub telefoniczny z pracownikami Biura Obsługi Klienta zakładu.

Aby skorzystać z usługi e-faktury, należy wypełnić druk zgody na przesyłanie faktur drogą elektroniczną (druk dostępny w zakładce „druki do pobrania”). Należy podać adres skrzynki poczty elektronicznej, wpisać nr identyfikacyjny, który dla każdego odbiorcy usług jest indywidualny i znajduje się na każdej dotychczas otrzymanej fakturze. Wypełniony druk, podpisany odręcznie po zeskanowaniu można wysłać pocztą elektroniczną na adresfaktury@gzukim.pl lub dostarczyć osobiście albo drogą pocztową do siedziby zakładu.

Korzystanie z e-faktury jest bezpłatne.

Szczegółowych informacji udziela Pani Jolanta Petelczyc pod numerem telefonu 768408174 wew. 15.